
Podobne wpisy

Innowacyjny sposób dozowania tymolu w zwalczaniu Varroa Destructor w ulach
Wiosenne podsumowanie leczenia pszczół tymolem Jesienią podjąłem kolejne wyzwanie w walce z Varroa destructor – zastosowałem eksperymentalny sposób dozowania tymolu. Dziś, wraz z nadejściem wiosny, mogę z dumą ogłosić: wszystkie nasze rodziny pszczele przetrwały zimę i są w bardo dobrej kondycji. Również nie widać żadnych chorób. To dla mnie kolejne potwierdzenie, że ekologiczne metody są…

Zwalczanie warrozy po zakarmieniu pszczół na zimę
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego zastosowanie krążków ceramicznych o pojemności około 20ml nasączonych kwasem mrówkowym 85%.

Drugi wariant zwalczania Varroa destructor tymolem połączonym z kwasem mrówkowym
Leczenie to stosuję po zakończeniu zakarmiania pszczół na zimę, czyli w drugiej połowie września. W praktyce, gdy wciąż mam drugi korpus nad rodnią, umieszczam w nim płytki nasączone samym kwasem mrówkowym. Po odparowaniu kwasu, ok. 4-5 dnia, usuwam płytki z ula. W następnych dniach zdejmuję górne korpusy i usuwam kraty odgrodowe. Na wierzchu korpusów pozostawionych…

STOSOWANIE PŁYTEK I KRĄŻKÓW CERAMICZNYCH JAKO DOZOWNIKÓW KWASÓW ORGANICZNYCH W WALCE Z VARROA DESTRUKTOR
W związku z bardzo licznymi zapytaniami o szczegóły stosowania dozowników ceramicznych w ulach w zwalczaniu pasożyta varroa destruktor, chciałbym zainteresowanym przedstawić mój sposób postępowania. Podkreślam, że nie należy tego odbierać jako instrukcję obsługi, ponieważ każdy prowadzi gospodarkę pasieczną na swój sposób i powinien posiadać wiedzę na temat bezpiecznego stosowania kwasów organicznych w pszczelarstwie wg licznych…
Charakterystyka płytek ceramicznych stosowanych jako dozowniki do zwalczania warroa destructor
W związku z dużym zainteresowaniem płytkami ceramicznymi, których jestem producentem, chciałbym Państwu przybliżyć niektóre własności fizyko-chemiczne mojego produktu. Płytki formowane są metodą próżniową, a następnie wyciskane pod dużym ciśnieniem, tak, że ziarna minerałów stykają się maksymalnie upakowane w swojej objętości tworząc mikropory i mikrokapilary o przekroju poniżej 0,001 mm. Porowatość płytki stanowi ok. 11% jej…