XXIII Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach i finał Małopolskiego Konkursu Pasiek

Estimated read time 1 min read

26 stycznia 2019 r. odbyła się XXIII Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach w ramach, której rozstrzygnięto Małopolski Konkurs Pasiek. Konkurs ten jest atrakcyjnym sposobem promowania pszczelarstwa i gospodarki pasiecznej. Organizatorzy konkursu mogą w ten sposób docenić rolę działalności pszczelarskiej na rzecz środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju oraz kształtowania świadomości ekologicznej. Jednocześnie konkurs wpływa na kształtowanie właściwych wzorców w zakresie prowadzenia pasiek i docenia najlepsze inicjatywy.

W tym roku do udziału w konkursie stanęło 11 pasiek. I nagrodę otrzymał Pan Zdzisław Skibiaka z Cieniawy; II nagrodę równorzędnie otrzymali Pan Jan Bednarczyk z Krempachów i Państwo Małgorzata i Piotr Czarneccy z Naściszowej; III nagrodę także równorzędnie otrzymali Pan Adam Szołdry z Nowego Sącza oraz Pan Jerzy Koszowski z Chrzanowa. Ponadto wyróżniono pasiekę Pana Wojciecha Kowalika z Popradowej, Pana Andrzeja Kaczmarczyka z Zakopanego i Pana Władysława Ptaszkowskiego z Ptaszkowej.

Źródło: http://cdrkursy.edu.pl/cdr/index.php/pl/781-xxiii-wojewodzka-konferencja-pszczelarska-w-karniowicach-i-final-malopolskiego-konkursu-pasiek