
Podobne wpisy

Drugi wariant zwalczania Varroa destructor tymolem połączonym z kwasem mrówkowym
Leczenie to stosuję po zakończeniu zakarmiania pszczół na zimę, czyli w drugiej połowie września. W praktyce, gdy wciąż mam drugi korpus nad rodnią, umieszczam w nim płytki nasączone samym kwasem mrówkowym. Po odparowaniu kwasu, ok. 4-5 dnia, usuwam płytki z ula. W następnych dniach zdejmuję górne korpusy i usuwam kraty odgrodowe. Na wierzchu korpusów pozostawionych…

Sekretna moc pyłku pszczelego: ponad 200 powodów, by sięgnąć po ten niesamowity dar natury
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się w maleńkich, kolorowych granulkach zbieranych przez pszczoły? To pyłek pszczeli, zwany również pyłkiem kwiatowym, jeden z najbardziej fascynujących i bogatych w składniki odżywcze produktów natury. Często określany mianem „bomby witaminowej”, pyłek pszczeli to prawdziwe złoto z ula, które może znacząco wzbogacić Twoją dietę i wspomóc zdrowie na wielu…

Zwalczanie warrozy po zakarmieniu pszczół na zimę
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego zastosowanie krążków ceramicznych o pojemności około 20ml nasączonych kwasem mrówkowym 85%.
Charakterystyka płytek ceramicznych stosowanych jako dozowniki do zwalczania warroa destructor
W związku z dużym zainteresowaniem płytkami ceramicznymi, których jestem producentem, chciałbym Państwu przybliżyć niektóre własności fizyko-chemiczne mojego produktu. Płytki formowane są metodą próżniową, a następnie wyciskane pod dużym ciśnieniem, tak, że ziarna minerałów stykają się maksymalnie upakowane w swojej objętości tworząc mikropory i mikrokapilary o przekroju poniżej 0,001 mm. Porowatość płytki stanowi ok. 11% jej…

Innowacyjny sposób dozowania tymolu w zwalczaniu Varroa Destructor w ulach
Wiosenne podsumowanie leczenia pszczół tymolem Jesienią podjąłem kolejne wyzwanie w walce z Varroa destructor – zastosowałem eksperymentalny sposób dozowania tymolu. Dziś, wraz z nadejściem wiosny, mogę z dumą ogłosić: wszystkie nasze rodziny pszczele przetrwały zimę i są w bardo dobrej kondycji. Również nie widać żadnych chorób. To dla mnie kolejne potwierdzenie, że ekologiczne metody są…

Zastosowanie specjalnie wytworzonych płytek ceramicznych jako dozowników do aplikacji kwasu mrówkowego w walce z varroa destructor.
Od kilkunastu lat prowadzę gospodarstwo pasieczne ok. 80-100 ulowe. W mojej małej cegielni przeprowadziłem różne próby laboratoryjne, które dały wytyczne do opracowania nowatorskiej , próżniowej technologii produkcji płytek ceramicznych o odpowiednich parametrach, spełniających rolę dozowników cieczy. Niewątpliwie ma tutaj duży wpływ odpowiedni skład granulometryczny zastosowanych minerałów, jego upakowanie oraz nadanie kierunku uporządkowania powstałych kapilar….